Kaliop Poland
Kaliop Group partnerem Akeneo – dostawcy systemu PIM

Kaliop Group partnerem Akeneo – dostawcy systemu PIM

Z przyjemnością informujemy, że grupa Kaliop podpisała umowę partnerską z Akeneo i uzupełnia swoją ofertę o system Akeneo PIM.

Dlaczego PIM?

Grupa Kaliop jest dostawcą systemów typu CMS (zarządzanie treścią) i e-commerce (sklepy internetowe) na licencjach open source. Systemy PIM, czyli product information management, to doskonałe uzupełnienie oczekiwań naszych klientów, którzy chcą ujednolicić swoje bazy produktów i uporządkować gromadzenie i publikowanie informacji o swoich produktach. Z założenia, system PIM zbiera dane z różnych źródeł (np. system ERP), pozwala je wzbogacać (zdjęcia, video itp.) i udostępniać do różnych celów (sklep internetowy, strona internetowa, aplikacja mobilna, materiały drukowane).  

Dlaczego Akeneo?

Chociaż Akeneo PIM jest na rynku od niedawna, zdążył już potwierdzić swoją dojrzałość technologiczną i biznesową w licznych poważnych wdrożeniach. System jest dobrze przemyślany, elastyczny i funkcjonalny. Istotna jest dla nas możliwość korzystania z wersji community dla mniej złożonych projektów oraz wersji enterprise dla zaawansowanych realizacji wymagających większej liczby funkcjonalności oraz bezpośredniego wsparcia producenta. Przy wyborze równie istotne było dla nas oparcie systemu na frameworku Symfony 2, który jest jedną ze specjalizacji grupy Kaliop. Kluczowe było dla nas również podejście zespołu Akeneo do współpracy z partnerami co cenimy u wszystkich dostawców wybieranych przez nas technologii.

Dowiedz się więcej o Akeneo na ich stronie