Kaliop Poland
Kaliop promuje Akeneo na XII targach ehandlu

Kaliop promuje Akeneo na XII targach ehandlu

Za nami wiosenna edycja targów ehandlu. Tym razem impreza zorganizowana została w gdańskim Amber Expo. Na uczestników czekało ponad 100 wystawców - liderów w branży e-commerce.

A ta rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Rynek e-commerce w 2016 r. osiągnął wartość blisko 36 mld złotych. Szacuje się, że w roku 2020 wart będzie ponad 63 mld zł. Przybywa więc nie tylko przedsiębiorców działających w tej branży ale również narzędzi i rozwiązań usprawniających pracę działów: administracji, handlu, logistyki, marketingu czy kadry zarządzającej przedsiębiorstwem.

Podczas XII targów ehandlu wystawcy mieli możliwość zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań dla branży handlu internetowego: właścicielom, managerom i CEO firm e-commerce.

Na 4 scenach prezentacyjnych wystąpiło 32 prelegentów: w tym nasi senior developerzy: Daniel Cisek i Arkadiusz Tokarczyk z prezentacją dot. Akeneo.

Temat naszego wystąpienia: co łączy perspektywę administratora i końcowego użytkownika sklepu internetowego, czyli jak zadbać o obie grupy? - spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Sprawne zarządzanie informacją o produktach to podstawa dobrze funkcjonujących e-sklepów. Równie ważny jest user experience. Podjęcie właściwych decyzji oraz wybór odpowiednich narzędzi i systemów skutkować będzie znacznym zwiększeniem ruchu na stronie, zmniejszeniem liczby porzuconych koszyków i przede wszystkim - zadowoleniem klientów.

Polecanym przez nas systemem do zarządzania informacją o produktach jest Akeneo PIM. 

Z technicznego punktu widzenia -  PIM pozwala na pobieranie i porządkowanie danych oraz ich propagację do/z wielu różnych źródeł. Natomiast z funkcjonalnego punktu widzenia -  PIM pozwala klasyfikować, wzbogacać i tłumaczyć informację o produktach.

Jest to nieustannie rozwijany system open source - oparty o Symfony, PHP i MySQL. Poza tym jest  łatwy w integracji, w odróżnieniu od zamkniętych i dedykowanych systemów, wspiera pliki CSV, XLS oraz udostępnia interfejsy API. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto potrzebuje uporządkowanych danych o produktach.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wysłuchali naszych prelegentów, bardzo dziękujemy za mnóstwo ciekawych pytań i inspirujących dyskusji.

Do zobaczenia podczas kolejnych branżowych targów, konferencji, warsztatów i spotkań biznesowych.

Porozmawiajmy nie tylko o Akeneo PIM i user experience. Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania zadane drogą telefoniczną pod numerem +48 59 841 37 14 i meilową na adres biuro@kaliop.pl. Zapraszamy również do naszego biura w Słupsku przy ulicy Portowej 13B.

Autor:
Wioletta Kozłowska
specjalista ds. marketingu