Kaliop Poland
Gdzie byliśmy w 2016 roku

Gdzie byliśmy w 2016 roku

Konferencje i targi

W ubiegłym roku wzięliśmy udział w czterech imprezach branżowych - Meet Magento, E-commerce Trends, E-Commerce Standard a także w Targach E-Handlu. Były one okazją do pozyskania nowej wiedzy, prezentacji naszej oferty, wymiany doświadczeń a także pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

Meet Magento PL

W dniach 19-20 września byliśmy w Poznaniu na konferencji Meet Magento. Poruszane były zarówno tematy techniczne jak i biznesowe. Podczas tej imprezy mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji a także porozmawiać o nowych trendach w biznesie internetowym i jego wsparciu przez migrację do nowej wersji Magento 2.
“Setki tysięcy produktów w Magento? - jak i dlaczego połączyć Magento + Akeneo PIM + MongoDB” - taki był temat naszej prezentacji, która spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców zarówno deweloperów Magento jak i właścicieli sklepów internetowych.
Uczestnicy MMPL2016 mieli także okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach również w dwóch równoległych ścieżkach.
Pracowity wrzesień zakończyliśmy uczestnictwem w konferencjach E-Commerce Trends i E-Commerce Standard.

Pierwsza z nich - E-Commerce Trends CEE - była okazją do zweryfikowania naszej wiedzy dotyczącej trendów rynkowych, podzielenia się własnymi przemyśleniami na ten temat oraz zaprezentowania własnych, sprawdzonych narzędzi dedykowanych branży e-commerce.

E-commerce Standard to dwudniowa konferencja poświęcona sprzedaży produktów i usług przez Internet. Podczas tej imprezy i naszej prezentacji mieliśmy okazję przedstawić naszym słuchaczom Julię oraz zaprezentować doskonałe narzędzie umożliwiające jej sprawne i skuteczne zarządzanie informacją o produktach, czyli Akeneo PIM (Product Information Management).


Kim jest Julia, dlaczego i jakiej potrzebowała pomocy dowiecie się oglądając krótki film o niej.
Już wiecie jak uratowaliśmy Julię. Dowiedzieli się tego również Ci, którzy spotkali się z nami w Warszawie podczas 11 edycji Targów E-handlu, które odbywały się pod hasłem - “Cały E-handel w jednym miejscu”.
Doskonale odzwierciedla ono charakter targów: 140 wystawców, ponad 4000 tysiące zwiedzających, wiele ciekawych spotkań zarówno z przedstawicielami branży jak przedsiębiorcami poszukującymi dla siebie najlepszych rozwiązań oraz kilkadziesiąt prezentacji. Wśród nich nasza, podczas której po raz kolejny uratowaliśmy Julię i przedstawiliśmy zalety zastosowania PIM.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych prezentacjach, odwiedzili nasze stoiska, podzieli się swoimi spostrzeżeniami i wymienili doświadczeniami - bardzo dziękujemy. Do zobaczenia, miejmy nadzieję, nie tylko podczas kolejnych branżowych imprez!

Wioletta Kozłowska, specjalista ds. marketingu, Kaliop Poland